ajććć

Witam. Jaki dobry program polecacie do oglądania analogowej telewizji na komputerze? Dobrze by było jakby miał telegazetę, funkcję podglądania kilku kanałów naraz, oraz najważniejsze: żeby był darmowy, żeby można było łatwo ustawić TVP1 na kanale 1, TVP2 na kanale 3 itd.., oraz żeby współpracował z pilotami. Z góry dziękuję. Bo ten co ja dostałem do tunera TV nie jestem z niego zadowolony.

Jak przyjdzie porządny cumulonimbus to dwumetrowa czasza ofsetowa nie pomaga - może analogowo bardzo zaszumiony i ledwie zrozumiały sygnał byś odebrał, ale na cyfrze przy zbyt dużej stopie błędu się nic nie zrobi - dekoder przestaje pracować.
Przeczytaj moj wczesniejszy post :> antena 90cm. wystarczyla do poprawnego odbioru, zazwyczaj podczas deszczu jest tak, ze to ja strace sygnal z satelity, a naziemnie wszyscy wciaż nadają.


Już wyjaśniam.
Twoja antena i antena odbiorcza do nadajnika były ustawione na dwa różne satelity.
Po prostu chmura nasuwałą sie (usuwała się) akurat tak, że nie zasłaniała tego satelity.
Ładnie to widać gdy burza jest w Warszawie i pada uplink wszystkich programów satelitarnych a czasem uplink do nadajników naziemnych TVP (np w Świnoujsciu).
najpierw zanika część programów na satelicie (tych nadawanych z Warszawy), potem inne zanikają a te się pojawiają.
Czasem po kolei zanikają wszystkie, nawet TVP.
pamiętam jak parę razy robiła się szachownica a potem zniało TVP1 i TVP2 z nadajnika Świnoujście.
Nawet sterowanie wariowało bo na TVP1 właziło TVP2 (sterowanie chyba jest na niezajętych liniach wybierania jak telegazeta).
Tylko TVP3 Szczecin gdy włażą o 18:00 na TVP2 jest dosyłane radiolinią a tak RTCN Świnoujscie bierze sygnał z satelity (ale chyba akurat tu można to przełączyć na radiolinie).
variWitam Państwa!
Od wczorajszego wieczoru nie mam Telegazety TVP1.
Telegazety innych stacji działają normalnie ( TVP2,TVP INFO,TVN itd.)
Dodam,że jestem abonentem Cyfry+.
Czy mają Państwo także podobny problem,a jeśli nie to jak Państwo myślą co może być przyczyną tego że nie mogę korzystać z Telegazety?
Pozdrawiam.
Podróżny
P.S.Mam nadzieję,że nie jest to off-top i Moderatorzy jak i Administracja Forum będą wyrozumiali. ;)Witam Forumowiczów!
Nie mam już problemu z Telegazetą TVP1-od wczorajszego wieczoru znów mogę z niej korzystać :)
Dziękuje za informacje od Forumowiczów,a także Administracji jak i Moderatorom za wyrozumiałość i nie zamknięcie tematu.
Jeżeli w przyszłości znowu będę miał problemy z Telegazetą to oczywiście skorzystam z serwisu Radiopolska :) ,by wiedzieć czy to problem TVP i czy inni Forumowicze mają podobny problem.
Pozdrawiam.
Podróżny
Witam. TKP Poznań odsyła mnie do operatora czyli "East & West". Program "TV Polonia" jest nadal nadawany wyłącznie mono (sprawdzone u kilku osób korzystających z tej firmy) oraz bez teletextu. Stereo-Nicam jest: TVP1, TVP2, TVP3 Poznań, TVN, Polsat, VIVA, VIVA Plus, VIVA Polska, MTV Polska, Vh1 Polska, Mezzo. Jedynym pozytywnym efektem tych zmian jest wyłączenie kanału S-8(Telegazeta TKP), co spowodowało zdecydowane polepszenie jakości sąsiedniego programu (kanał K-6) TVP1 (wcześniej były widoczne zakłócenia). Mam pytanie odnośnie Secamu (program M6), czy obecne przepisy prawne zezwalają na nadawanie w tym systemie w polskich sieciach kablowych? Radio Roxy FM nadal jest (po przemianie) na 103,4! Dodam jeszcze, że korzystam z internetu poprzez "kabel" (żeby było śmieszniej operatorem jest firma "Echostar"), który działa cały czas bez zakłóceń i przerw. Pozdrawiam.

Czyli TV Polonia nie idzie z TKP, bo z TKP jest w stereo i z TXT.
Nie slyszalem, zeby w Polsce bylo zabronione rozpowszechnianie programow w kablu w SECAMIE. Co innego gdyby byla inna podnosna fonii, ale nie system kodowania koloru. Francuzi uzywaja SECAMU, Operator odbiera M6 w SECAMIE i w tej formie wrzuca w kabel. Przemiana na PAL nie wydaje mi sie zasadna. Jesli East & West ciebie "zlewa" popros o namiary na kogos z kierwonictwa. Albo zglaszaj do skutku, codziennie kilka razy. Sprawa przemiany Roxy na 103,4 zainteresuj Blue FM i UKE. O wlasnie widze, ze East & West i Citynet to chyba ta sama firma... http://www.icp.pl/operatorzy.html
Gdzieś czytałem, że była to pierwsza telegazeta regionalna w Polsce.

Być może TVP Info szykuje się do uruchomienia swojej telegazety, ale w tej sytuacji można przecież zrobić tak, że telegazety regionelne będą nadawane na TVP2. Telegazeta TVP2 jest przecież prawie identyczna z TVP1.

Prawie robi wielką różnice. Na TVP2 są elementy których nie ma w TVP1 więc nie jest identyczna.Przeglądałem ostatnio teleteksty polskich stacji TV pod kątem informacji o sposobie odbioru (tzn. częstotliwość, lokalizacja nadajników) i muszę powiedzieć, że wygląda to dość fatalnie. Ale do rzeczy.
Najpełniejsze inf. o odbiorze stacji zawierają telestrony TVN (str.105). Na sześciu podstronach znajdują się szczegółowe dane na temat odbioru via satelita oraz wykaz nadajników naziemnych stacji. Ten ostatni zawiera dokładną lokalizację nadajnika, nr kanału oraz inf. o fonii (mono/stereo). Co najważniejsze wykaz jest na bieżąco uaktualniany (ostatnio dodano zmianę lokalizacji w Katowicach). Co prawda pojawia się informacja, że "10 grudnia uruchamiamy nadajnik w Białymstoku" - choć dotyczyła ona roku 2005 a nie 2006 :blink:.
Na wysokości zadania stanęła również TV Polonia - telegazeta zawiera wszystkie niezbędne inf. na temat odbioru satelitarnego tej stacji. Nieciekawie jest natomiast w telegazetach pozostałych kanałach TVP. TVP1 zawiera wykaz nadajników, nieaktualizowany od dobrych paru lat (bodajże str. 343), zaś teletekst TVP2 nie zawiera jakichkoliek informacji w kwestii odbioru. Podobnie jest z Gazetą TV Polsat i TV4 - tu również nie znajdziemy danych o odbiorze technicznym stacji. Choć należy wspomnieć, że w starym teletekście TV4 (tworzonym przez spółkę zw. z Telewizją Dolnośląską) była lista nadajników naziemnych (choć niekompletna) i inf. o odbiorze satelitarnym.
O TV Puls nie ma się co wypowiadać, bo w ogóle nie ma teletekstu .
A jak jest z tą tematyką w teletekstach zagranicznych stacji TV - np. czeskich i słowackich?Przed chwilą zauważyłem problemy TVP z emisją progarmu.
na TVP1 brak obrazu i dzwięku. Co chwila na monemt urywki planszy. Co ciekawe, logo było cały czas obecne, choć też nie zawsze bo były chwile że znikało.
Obraz czasami robił się szary (cały szary obraz) a chwilami jakieś zielone fragmenty obrazu.
Telegazeta szła caly czas.
To samo było z nadajników naziemnych i to samo z Cyfry+.
TVP2 szła normalnie.
TVP Info także, ale raz na chwilę zrobiła sie pikselizacja i poajwiły się krateczki z obrazu TVP2.
Na TVP Polonia plansza z widokiem Placu zamkowego w Warszawie i napisem "TVP Polonia".
Inne programy naziemne i satelitarne szły OK.
Teraz wrócił TVP1 i TVP Polonia ale oba nie nadają logo.
Wygląda to na jakiś problem satelitarnej stacji nadawczej TVP (pewnie przerzucili na przewoźną teraz).
Zobaczymy co będzie dalej.
vari

EDIT (12:45): TVP1 czka nadal ale niezbyt często. Nadal TVP1 i TVP Polonia bez logo.
A może to znowu atak piratów satelitarnych ?
Użytkownik vari edytował ten post 30.06.2009, 11:46