ajććć

z tego co się orientuję, to w przypadku odstąpienia od zakupu masz PRAWO ODESŁAĆ SPRZĘT NA WŁASNY KOSZT, a sprzedawca zwraca kasę za zakupiony towar (to tak jakbyś jechał do sklepu oddać towar i oczekiwał, że sprzedawca zwróci ci pieniądze za benzynę). chyba podobnie jest z reklamacjami, gdzie sprzęt na własny koszt i we własnym zakresie odsyłasz/odnosisz do punktu sprzedaży i jeśli ma nastąpić wymiana/serwis, to serwis odsyła go do klienta na swoj juz koszt.

A co do takich "pechowych" zakupów. Sam sprzedaję przez internet w imieniu pewnej firmy i jestem jedyną osobą, która jest w to w 100% zaangażowana. żaden z przełożonych nie jest w sprzedaż uwikłany. tak to jest w przypadku małych firm i trudno oczekiwać, by w przypadku 10 osób zajętych róznymi dziedzinami w firmie, każdy dodatkowo zajmował się każdą inną dziedziną. Stąd też zdażają się przestoje typu "pana od allegro nie ma dziś w firmie. proszę zostawić wiadomość na mejlu" lub "pan od allegro wyszedł na chwilę do biura, proszę o pozostawienie informacji na mejla". Tak to wygląda u mnie. Nie oszukujmy się pod stacjonarnym telefonem nie wszyscy mogą być 8h na dobę, tak samo pod komórką mogę być 24h na dobę ale w domu z pamięci nie podam nr-u listu przewozowego. Faktem jest, że nie odpowiadanie na korespondencję, to w tym kraju ciągle poważny problem i jak widać nie każda firma ma odwagę o tego klienta dbać rowniez po sprzedaży

PzdrMam duże doświadczenie w sprzedaży materiałów budowlanych. Niejednokrotnie sprowadzałem suporeks z Litwy do Polski , różnica w cenie to 40% uwzględniajac w tym transport . Materjał który sprowadzałem miał wszystkie wymagane badania oraz certyfikat Europejski . To samo z cegłą z Niemiec . Jeśli ktoś poszukuje oszczędności w zakupie materiałów takich jak: STROP TERIVA , STROP FILIGRAN , STAL , ZBROJENIA , SUPOREKS , CEGŁA , BLACHODACHÓWKA lub inne proszę o maila
lukiko@interia.eu
od kwoty którą pomoge ci zaoszczędzić pobieram prowizje 10% .
Jeśli napiszesz do mnie podam ci nr.telefonu
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych
Łukaszkupilem n73 za 700, ale umowilem sie ze za 750. teraz go nie chce i koles napisal tak:

Witam, wygrałeś moją aukcję według umówionej wcześniej na GG ceny (750zl - archiwum mam zachowane). Jednak do tej pory transakcja nie może dojść do skutku ponieważ próbujesz się targować co rusz podając linki do aukcji z tym samym telefonem 10 zł tańszym. Niestety to nie pchli targ i ceny porównuje się przed kupnem a nie po. Czekam na ostateczną odpowiedź a w przypadku jej braku lub charakterze negatywnym, sprawa zostanie przekazana organom ścigania i zespołowi Allegro.pl. Proszę o kontakt ze mną pod adresem:

moze mnie podc do sadu albo moge miec problemy?
pod spodem jest:
Jeśli w ciągu 4 dni od wysłania tej wiadomości nie uda Ci się wyjaśnić zaistniałej sytuacji, Sprzedający może wystąpić o zwrot naliczonej przez Allegro prowizji od sprzedaży. W takim przypadku możesz otrzymać od serwisu ostrzeżenie. Otrzymanie trzech ostrzeżeń dotyczących niesfinalizowania transakcji z trzema różnymi Użytkownikami powoduje zablokowanie konta użytkownika.


napiszczei szybko prosze bo musze zaraz wiedziec czy napisc czy ma wyslac czy nie ;)Polecam forumprawne.org. Tutaj to tylko domysły i przypuszczenia, z tą rekojmią coś też wydaje mi się nie do końca,bo jeżeli towar był oflagowany jako używany to sprzedający ma obowiązek o tym poinformować, tak samo ze jest 100% sprawny w chwili sprzedaży(i to zrobił), czyli on przekazuje telefon on daje pieniądze aukcja jest zakańczana (umowa się zamyka) i do tego jeszcze pozytywny odzew o przebiegu tranzakcji.

Jednak mortex proszę podaj tą sentencje z kodeksu prawa handlowego, w której jest to opisane, bo moze jest on aprzez Ciebie / przezemnie źle rozumiana.

Pytanie do autora
1) Czy na aukcji napisaleś że sprzęt nie podlega wymianie ani gwarancji? I ew. gwarancji udziela producent, jeżeli oczywiście zostala?

Sprzedający nie ma fizycznej możliwości kontroli przedmiotu w reku kupującego, wiec nie jest też w stanie stwierdzić co z tą komórką nabywca zrobił. Z koleji Nabywca miał fizyczną możliwość sprawdzenia stanu technicznego w chwili nabycia dobra, więc dla mnie sprawa i argumenty na korzyść autora tematu.